Ērces un cīņa ar tām

Drukāt
PDF

Pavasaris vairs nav aiz kalniem! Kad gaisa temperatūra paaugstinās nedaudz virs nulles, sāk mosties arī ērces. Izrādās, ka tām netraucē pat sniegs un mazie kukaiņi kļūst aktīvi jau tad, kad gaisa temperatūra sasniedz plus trīs līdz piecus grādus.

 

 

 

 

 

Der iegaumēt, ka vislielākais ērču skaits ir no aprīļa beigām līdz jūlija sākumam. Tad arī pastāv lielākais risks inficēties ar ērču encefalītu.

Ērču uzvedība

Pirmās pieaugušās aktīvās ērces parādās aprīļa sākumā vai vidū. Tās kļūst aktīvas, ja gaisa temperatūra pārsniedz + 5 grādi. Ērču skaita maksimums ir maija mēnesī otrajā dekādē un turpina pieaugt  līdz jūnija vidum vai beigām,  atkarībā no laika apstākļiem. Ērču skaits strauji samazinās izsīkstot barības vielām tuvojoties rudenim .

Inficēšanās

Piesūcoties cilvēka vai dzīvnieka ķermeniem, tās ielaiž koduma brūcē siekalas.Ja šī ērce ir inficēta tad līdz ar  ar siekalām asinīs nokļūst encefalīta vai citas slimības vīruss. Ja šī vīrusa daudzums ir pietiekami liels, cilvēks var saslimt. Jebkurai cilvēka ķermeņa vietai piesūkušos ērci vajadzētu noņemt speciālistam, ko var izdarīt  medicīnas iestādē.

Ērču iznīcināšanaVisefektīvākais veids ciņā ar ērcēm ir meklēt palīdzību specializētā kompānijā. Cīņā ar ērcēm -“dezinsekcija “– ir sarežģīts uzdevums , kuru veic profesionāli dezinfektori, pielietojot efektīvus mūsdienīgus līdzekļus. Teritorijas apstrādi veic sausā siltā laikā, kad ērces atrodas zālāja, dažādu augu, krūmāju lapu  virspusē. Apstrāde pret ērcem tiek veikta viendabīgi smidzinot preparātu, kas nosedz augus, zāli, un krūmus veidojot plēvīti. Nonākot saskarsmē ar šo plēvīti ērce saņem indes devu un aiziet bojā.  Ērču iznīcināšanai tiek pielietoti tikai pārbaudīti un droši līdzekļi. Dezinfektori lieto attiecīgo preparāta devu, kas garantē ērču iznīcināšanu.